O nás

Naše dílna se zabývá re-designem starých předmětů, které pozbyly svou funkci. Staré plynové bomby, pružiny z aut, stativy, staré lampy a látky přetváříme v nové kusy. Náš cíl je obohacovat interiéry o prvky s unikátním charakterem, nesoucí řemeslný rukopis.

Svět je plný starých věcí, které lze vyhodit, či recyklovat. Avšak i recyklace vyžaduje velké továrny a spotřebovává další energii. My se snažíme o recyklaci přímou a estetickou, hledáme inspiraci ve starém designu a funkci.

Výrobky proudící z naší dílny jsou unikáty. Každý kus má jiný proces výroby a často musíme vyvinout i způsob zpracování abychom dosáhli jedinečného výsledku.

Naše výrobky jsou zpracovány ručně. Od návrh až po realizaci a expedici je výrobek v našich rukou. Avšak aby se do Vašich rukou dostala kvalitní práce, je někdy nutné oslovit profesionály, kteří daný řemeslný krok provedou lépe než my. Spolupracujeme tedy se švadlenou, práškovou lakovnou, elektrikáři a dalšími. Jen tak můžeme zaručit, že dostanete to nejlepší. 

Traversu tvoří pár Matej Al-Ali a Venuše Al-Ali Tesner. Oba jsou úzce napojeni na uměleckou praxi. Matej se aktivně pohybuje na scéně současného výtvarného umění, zatímco Venuše stojí za produkcí výstav a kulturních akcí. Oba studovali na FDU v Plzni, Matej pokračoval svá studia na UMPRUM v Praze. Jeho práce je k vidění mimo jiné na http://www.alali.cz 

 

 

Font Traversa a DargovGrotesk vytvořil pro Traversu vyjímečný grafický designér Matej Vojtuš. Jeho tvorbu můžete najít zde.